Nahrávam, prosím o strpenie...

O mne " Fotografovanie nie je ako obraz. Je to kreatívny zlomok sekundy, keď Vaše oko musí vidieť výraz, ktorý mu ponúka sám život. A vy musíte vedieť, s intuíciou, kedy stlačiť spúšť. Je to len okamih. Moment, ktorý keď ujde, je navždy preč. " Henri Cartier-Bresson

Začiatky

Moje prvé pokusy o fotenie boli ešte na tlačítkový mobil, kedy som sa tešila, že mám taký “premakaný” telefón. Neskôr prišla najstaršia sestra s digitálnym fotoaparátom, ktorý som si “požičala” a cvakala, čo som videla. Najčastejšie boli mojím objektom rodina, kamaráti a známi. Časom mi už nestačila len obyčajná fotografia, chcela som si ju upraviť a tak som skúšala rôzne online editory a učila sa v programe pomocou videí z internetu. A v 16-tich rokoch prišla moja prvá ponuka nafotiť svadbu dobrej kamarátke, bola to pre mňa obrovská výzva, no niekde som začať chcela. Moja rodina videla, že fotenie ma baví každým dňom viac a viac a nie je to len chvíľková záležitosť, preto som od nich dostala svoju prvú zrkadlovku.

Dnes

A teraz mám 24 rokov a fotenie sa stalo súčasťou môjho života. Fotím s profesionálnou technikou značky Nikon, postupne som si dokúpila druhú zrkadlovku, objektívy a iné príslušenstvo. Zameriavam sa na fotografovanie portrétov žien, párov, tehuliek, rodiniek a najmä svadieb. Rada privítam každý Váš nápad, aby sme spolu vytvorili nezabudnuteľné okamihy, na ktoré budete vždy s úsmevom spomínať. Verím, že sa Vám moja tvorba zapáčila, tak neváhajte a kontaktujte ma.

 

Spolupráca

V spolupráci s ESTRA foundation a Domovom dôchodcov a sociálnych služieb Turčianske Teplice som mala svoju prvú výstavu pod názvom ” Ruky života “. Výstava je výsledkom dvojročného projektu Feeling Younger by Getting Older – učiace sa partnerstvá. Cieľom projektu bolo naučiť staršie generácie novým technológiám v spolupráci s mladými ľuďmi.

 

Súťaže

Rada sa zapájam do súťaží a jednou vydarenou bola súťaž v Teleráne. Pamätáte, keď ste mohli vyhrať Retro bicykel od minerálnej vody Budiš? Podmienkou bolo nafotiť najbláznivejšiu fotku v retro oblečení a k tomu pripojiť nejakú časť z bicykla. Tak sme s kolegyňou vymysleli nápad, nafotili a o dva dni aj vyhrali 🙂 Neskutočná radosť, bicykel som venovala kamarátke ( na fotke ), pretože vždy o takom snívala 🙂 V minulosti sa mi podarilo vyhrať aj digitálny fotoaparát.  Ako sa hovorí: ,, Kto neskúsi, nevyhrá “. 🙂

Moja prvá fotokniha od Saal Digital CZ ! Videla som recenzie u iných fotografov, ktorí dostali možnosť vyskúšať si tieto fotoknihy zdarma. Tak som si povedala,že to skúsim aj ja a podarilo sa.  Odpoveď som dostala hneď na druhý deň. Stiahla som si jednoduchý softvér, ktorý ponúka veľmi veľa možností ako si fotografie usporiadať, všetko pekne zarovná, ja som sa teda vyhrala a na výbere fotiek si dala záležať. Ani neviem ako a zmestilo sa mi tam presne 100 fotiek.  Zvolila som si fotoknihu A4 na šírku, ktorá má 32 strán, tvrdú väzbu, matný povrch a lesklé strany. A nemôžem si ju vynachváliť, kvalita je skvelá, farby ostali rovnaké a fotografie v nej pekne vyniknú. Prekvapilo ma aj rýchle dodanie,ktoré bolo do 5 dní.Keď mi kniha prišla tešila som sa ako malé dieťa.  Vidieť takto zhmotnenú moju prácu za posledné roky je pre mňa skvelý pocit a s radosťou Vám ju budem prezentovať pri stretnutiach.
Ďakujem krásne za túto príležitosť, vrelo odporúčam každému, kto chce sebe alebo blízkemu spraviť radosť.

 

Kreativita

Vždy som rada tvorila, vymýšľala, hlavne keď má niekto blízky sviatok, väčšinou sa snažím do toho darčeku pripojiť niečo svoje. A preto Vám predstavujem moje nové obaly na svadobné fotografie a DVD, ktoré som vytvorila, ja sama !  Už dlhšie som sa pohrávala s myšlienkou, že chcem postúpiť o krôčik vyššie a krajšie odovzdávať svadobné fotografie. Hľadala som rôzne obaly, no nič, čo by spĺňalo moju predstavu. Možno si poviete, že teraz je plno takýchto krabičiek, ale pre mňa je iná, je moja a som s ňou spokojná, pretože predstava, ktorú som mala sa zhmotnila. 
Dlho mi trvalo kým som ponachádzala materiály a vôbec zistila ako sa to volá.  Ale vyšlo to !  Učím sa a skúšam, preto som troška vylepšila obal, je pevnejší a budem ho dávať pre tých, ktorí si zvolia najväčší svadobný balík. Tieto ľahšie krabičky budú na menší počet fotografii. A ešte detail, tento obal bol vytvorený špeciálne pre novomanželov z Anglicka.  Verím, že sa Vám páči a budete sa aj Vy tešiť na ten svoj.  

UPDATE 2019: Aktuálne obaly nájdete v galérií “darčekové balenie”.  😉

 

Zopár faktov

Ešte pár faktov o mne. Som pozitívny človek a verím na pozitívne myslenie. Naše myšlienky majú veľkú silu a už veľakrát sa mi to potvrdilo, keď sa mi splnili jedny z mojich veľkých snov. Pomaly si idem za tým, čo chcem. Rada by som precestovala svet, objavovať tie neobkukané miesta, aaach… Som najmladšia z troch sestier, mám tetovania, zjem viac ako môj chlap, nosím okuliare (len, keď ma nikto nevidí) a som vďačná za svojho priateľa. Vďaka nemu vznikla aj táto web stránka.  A na záver pridávam zopár mojich fotiek.

Like
Priblížiť
Like
Priblížiť
Like
Priblížiť
Like
Priblížiť
Like
Priblížiť
Like
Priblížiť
Like
Priblížiť
Like
Priblížiť
Like
Priblížiť
Like
Priblížiť
Like
Priblížiť
Zobraz informácie Detaily Detaily Like 10

Ak sa vám páči moja stánka, dajte o nej vedieť aj svojim priateľom cez sociálne siete alebo email. Za každú podporu ďakujem.

Alebo môžete skopírovať túto adresu webu:
Kategorie